zeszyty naukowe

Spis treści

Gen. bryg. pil. Tadeusz KUZIORA - Otwarcie seminarium

Ppłk nawig. dr Andrzej MARCINIUK - Zarys organizacji i przebiegu kształcenia lotniczego w "Szkole Orląt" w latach 1927-1939

Płk w st. spocz. dypl. pil. Zdzisław MULARSKI - Geneza i działalność Dęblińskiego Oddziału Stowarzyszenia Seniorów Lotnictwa Wojskowego Rzeczypospolitej Polskiej w upowszechnianiu historii, tradycji lotnictwa i szkolnictwa wojskowego w Polsce. 

Płk w st. spocz. Roman MARCINKIEWICZ - Moja droga do lotnictwa. (Odbudowa szkoły po II wojnie światowej. Charakterystyka sprzętu lotniczego w początkowym okresie jej działalności)

Płk w st. spocz. pil. doc. dr hab. Bronisław GALOCH - Jak zdobywałem zawód pilota wojskowego? (Kształcenie lotnicze w Dęblinie na początku lat pięćdziesiątych XX w.)

Płk w st. spocz. pil. doc. dr hab. Bronisław GALOCH - Wróciłem z dalekiej podróży

Płk w st. spocz. dypl. pil. Andrzej MAJEWSKI - Jak, kto i kiedy wprowadził myśliwskie samoloty odrzutowe MiG-15 do szkolenia podchorążych w dęblińskiej "Szkole Orląt"?

Płk w st. spocz. pil mgr Aleksander TURCZYNIAK - Wspomnienia uczestnika. (Kształcenie lotnicze podchorążych rezerwy na przełomie lat 50 i 60 XX w.)

Płk w st. spocz. pil. Bogdan BARTNIKOWSKI - Szkolenie w lotach na śmigłowcach SM-1. (Początki kształcenia śmigłowcowego w "Szkole Orląt")

Płk w st. spocz. pil. mgr Stanisław KROWICKI - Zarys organizacji praktycznego kształcenia lotniczego w OSL-4 i OSL-5 w latach 1956-1960 na przykładzie podchorążych wcielonych do obu szkół 25 września 1956 r.

Płk w st. spocz. pil. Kazimierz OLEŃSKI - Ocalić od zapomnienia

Płk w st. spocz. pil. Jan NOWAK - 24 szkolna eskadra śmigłowcowa (1974-1979)

Ppłk pil. dr Zbigniew STEFANIAK - Rekrutacja kandydatów do uczelni lotniczej

Płk w st. spocz. dypl. pil Ryszard GRUNDMAN - Metody szkolenia i wychowania w latach 1949-1951 widziane oczami podchorążego

Gen. bryg. pil. Tadeusz KUZIORA - Podsumowanie i zamknięcie seminarium